Help mbështet QKUK-në me 200 maska mbrojtëse për të porsalindurit

Sot Help dhuroi 200 maska mbrojtëse unike për foshnjet e porsalindura në Klinikën e Neonatologjisë, prodhimi i të cilave u mundësua nga Help dhe u prodhuan nga MARO.
Në përpunim e sipër janë edhe 300 maska mburojë fytyre për stafin mjeksor të cilat do të dorëzohen së shpejti. Falenderojmë stafin mjeksor për bashkëpunimin.

Related Posts

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.